MŮJ ŽIVOTOPIS A MOJE VYNÁLEZY / Nikola Tesla

18.02.2023
"Můj životopis a moje vynálezy" je autobiografická kniha Nikoly Tesly, jednoho z nejvýznamnějších vynálezců a inovátorů moderní doby. V této knize Tesla popisuje svůj životní příběh, od dětství v malé vesnici v Rakousko-Uhersku po jeho inovace a vynálezy, které změnily svět.
Tesla se ve svém životopise zaměřuje na své vědecké objevy a technologické inovace, včetně stvoření střídavého proudu, vynálezu indukčního motoru a vývoje bezdrátové telegrafie. Kniha nabízí fascinující pohled do života tohoto geniálního vědce a jeho nekonečné touhy po objevování nových znalostí a technologických možností.
Kromě svých vynálezů Tesla také sdílí své myšlenky a filozofii o vědě, technologii a lidském pokroku. Jeho myšlenky o využití volné energie z vesmíru a budování mírových a harmonických společenství inspirovaly mnoho lidí po celém světě.
"Můj životopis a moje vynálezy" je knihou, která oslovuje nejen technologické nadšence a fanoušky Tesly, ale i každého, kdo se zajímá o životní příběh jednoho z nejvýznamnějších vědců v historii a jeho vliv na moderní společnost.